PDR Ofisi - 1993 Zincirlikuyu / İstanbul


 

PDR Ofisi - 1993 Zincirlikuyu / İstanbul

Süre: 8 ay
Mekan: 240 m2
İş: İç Tasarım, Proje ve Uygulama

Projede tüm sınırlamalar sorgulanarak şirketin gelişme stratejileri doğrultusunda yeni ve güncel bir görüntüye sahip olması sağlanmıştır. Şirketin güncel olarak ihtiyaç duyduğu ve potansiyel olarak ihtiyaç duyacağı teknolojiyi kullanmasına olanak tanıyan tüm altyapı yatırımları uygulanmıştır. Kullanılan malzemeler ve tarz ile kişilikli ve prestijli bir ortam yaratılmış, fiziksel sınırlamalara rağmen tüm işlevler ferah ve görsel zenginlikleri olan bir ortamda sağlanmıştır.

PDR için gerçekleştirilmiş ilk ofiste en önemli ilke, yaratılan ortamın, üretilen ilişkilere katkıda bulunmak ve firmanın geleneğin, kişiliğine, hedeflerine uygun ortamı sağlamak idi.

    Özel tasarım Bekleme Bankı ve Özel tasarım İlan Panosu

Alışılagelmiş apartman katında, mekanı ve planı farklı fonksiyonlara uygun hale getirmek o şirkete özel çözümler üretmeyi doğurmuştur. Personel yoğunluğunu hissettirmeyecek ofis içi dolaşımı kolaylaştıracak bir çözüme gidilmiştir. İç çekirdeğin doğal ışık alması için özel imalat cam kapılar kullanılmıştır. Tavan yükseklikleri ile oynanarak mekanlar kendi içinde tarif  edilmeye çalışılmıştır. Alışılagelmiş malzemelerin umulmadık yerlerde kullanılması insanlara " özel" bir yerde oldukları izlenimini vermiş, bu ilkenin kuvvetlendirilmesi için kapı kollarından, oturma elemanlarına, bölücü panolardan, hareketli mobilyalara kadar her şey PDR için özel olarak tasarlanmıştır. Seçilen malzeme ve kullanılan mobilyalarda "zamana dayanaklılık" ön planda tutulmuştur.

  Resepsiyon bankosu

Yönetim Bölümü ve Sekreteryası

Toplantı Odası

Doğal Taş Duvarlar ve Mimari Çözümler